Dbamy o twoje bezpieczeństwo
abyś zawsze spał spokojnie
Dbamy o twoje bezpieczeństwo
abyś zawsze spał spokojnie
Dbamy o twoje bezpieczeństwo
abyś zawsze spał spokojnie

Fotowoltaika

Fotowoltaika pozwala na wykorzystanie dostępnej wszystkim energii słonecznej i zamienienie jej w energię elektryczną, którą można następnie wykorzystać między innymi w gospodarstwie domowym do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody. Jest to w pełni naturalne źródło energii, z którego korzyści czerpać mogą nie tylko jego posiadacze, ale co najważniejsze środowisko. Dodatkowo pozwala to na oszczędności, które dzięki ciągłemu rozwojowi tej technologii, w ostatnich latach zdecydowanie wzrosły.

Panele fotowoltaiczne
Urządzenia umożliwiające pozyskanie energii z promieni słońca
Instalacja fotofoltaiczna
Technologia, która pozwoli Ci dbać o środowisko oraz domowy budżet

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne inaczej nazywane modułami lub panelami słonecznymi, służą do przetwarzania energii słonecznej na prąd stały. Możemy wyróżnić dwa rodzaje paneli – monokrystaliczne i polikrystaliczne. W ostatnim czasie bardziej popularne stały się panele monokrystaliczne, które posiadają wysoką sprawność i trwałość wynoszącą ponad 30 lat. Druga opcja jest nieco mniej wydajna, jednak przez dobry stosunek jakości do ceny równie często wybierana przez klientów.

Jakie korzyści daje fotowoltaika?

  • Niższe rachunki za prąd
  • Mniejsze zanieczyszczenie środowiska
  • Własne źródło energii elektrycznej
  • Wzrost wartości nieruchomości
  • Inwestycja na lata, która szybko się zwraca

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkowanie energii elektrycznej z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, dzięki zjawisku, które nazwano efektem fotowoltaicznym. Kolejnym ważnym elementem w instalacji jest inwerter. Przekształca on prąd stały wytworzony przez panele w prąd zmienny, czyli ten, z którego na co dzień korzystamy. Istotnym elementem zestawu fotowoltaicznego jest system montażowy, do którego montuje się panele.